Seriály Reklama
Vývojářské akce

Entity Framework – co je nového
25. 07. 2011 17:30, Praha - Microsoft

Vývoj pro SharePoint
25. 08. 2011 17:30, Praha - Microsoft

Další akce...

Spřízněné servery
Články seriálu Tipy a Triky s Caché Vyvojar.cz » Články » Tipy a Triky s Caché

Nová implementace dynamického SQL

Daniel Kutáč | Vydáno 23. prosince 2010 | Tipy a Triky s Caché
Kdysi dávno, ve druhém díle tohoto seriálu, jsme se věnovali tvorbě dotazů s použitím ručně psaného kódu bez SQL jazyka. V dnešním díle si naopak ukážeme, jakým způsobem se v Caché vyvíjely dotazy jako takové a seznámíme se s nejnovější implementací dynamických SQL dotazů.

Dynamické odbavení vlastností a metod tříd

Daniel Kutáč | Vydáno 16. prosince 2010 | Tipy a Triky s Caché
V tomto díle našeho seriálu se seznámíme s velmi užitečnou schopností Caché tříd, která je k dispozici již delší dobu, ale teprve v posledních verzích se dostává více do popředí a to v souvislosti s dynamickým SQL a ZEN frameworkem. Jedná se o dynamické odbavení (vyhodnocení) vlastností a metod, anglicky „dynamic dispatch“, jinými slovy o ošetření volání vlastností a metod, které třída nemá definovány a nejsou tedy součástí jejích metadat.

Práce s třídou %Installer

Daniel Kutáč | Vydáno 9. prosince 2010 | Tipy a Triky s Caché
V dnešním pokračování seriálu si ukážeme použití ještě stále poměrně čerstvé novinky, určené pro uživatelskou úpravu instalace Caché. S příchodem verze 2009.1 se součástí Caché stal balíček %Installer, jejímž hlavním úkolem je poskytnout komfortní API pro tvorbu upravených instalačních skriptů Caché. Mnozí z Vás si instalaci Caché upravujete tak, aby kromě samotného serveru instalovala i aplikační kód a předkonfigurovala runtime prostředí aplikace. Z vlastní zkušenosti víte, že možnosti Caché v této oblasti nebyly nijak valné. To se nyní podstatně mění.

Využití uživatelské projekce pro Unit Testing

Daniel Kutáč | Vydáno 2. prosince 2010 | Tipy a Triky s Caché
V minulém díle jsme se seznámili s balíčkem %UnitTesting a ukázali jsme si na praktickém příkladě, jak s tímto balíčkem pracovat. Asi Vás v průběhu čtení napadlo, zdali by nebylo možno tvorbu testovacích tříd nějak automatizovat. Je to možné, a dokonce to není nic složitého. Navíc, jako bonus, se naučíme vytvářet uživatelské projekce. Pokud jste zatím s projekcemi nepracovali, pak vězte, že je to mechanismu, který Caché mj. používá při tvorbě proxy tříd zatupujících Caché třídy v prostředí hostitelských technologií jako jsou C++ a Java či EJB. To ovšem není zdaleka jediné možné použití projekcí. A my si jedno takové netradiční použití ukážeme.

Testování kódu pomocí Unit Testing nástroje Caché

Daniel Kutáč | Vydáno 25. listopadu 2010 | Tipy a Triky s Caché
Kolik z nás vývojářů může na otázku "Testujete svůj kód?" odpovědět upřímně "Ano"? Asi většina, ale kolik z nás může stejně upřímně odpovědět "Ano" na otázku "Jste si opravdu jisti, že testujete svůj kód dostatečně?". Pro všechny, kdo chtějí mít jistotu, že svůj kód před nasazením u zákazníků dobře otestují a odladí, je určen tento příspěvek.

try - catch ošetření chyb a propojení do systémového protokolu chyb

Daniel Kutáč | Vydáno 18. listopadu 2010 | Tipy a Triky s Caché
Po dlouhé době se opět setkáváme v seriálu Tipy & Triky s Caché. Mám v zásobě opět několik námětů, takže snad nové díly budou přibývat rychleji než dosud.
Uživatel

Pro zobrazení informací o svém účtu se musíte přihlásit. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak si ho prosím vytvořte!

Reklama
Seriál Zdrojak .NET Hosting Reklama
 
  Copyright 2002-2007 Devmasters s.r.o., Michal Bláha a autoři | running on Nemesis Publishing | Právní doložka  
Vyvojar.cz na prodej!